На російсько-фінському кордоні затримали учасників петербурського відділення руху «Открытая Россия»

На російсько-фінському кордоні затримали учасників петербурського відділення руху «Открытая Россия».

Про йдеться в Telegram-каналі руху.

В «Открытой России» заявили, що затримані Євгенія Литвинова, Петро Трофимов та Світлана Уткіна планували розгорнути банер «Свободу політв’язням» під час зустрічі в Гельсінкі президента США Дональда Трампа та президента Росії Володимира Путіна.

Зазначається, що банер та відповідні плакати у них вилучили для експертизи. Самі активісти перебувають в зоні прикордонного контролю.

15 липня в Гельсінкі організували щонайменше 10 протестних акцій через заплановану на 16 липня зустріч у столиці Фінляндії президента США Дональда Трампа та президента Росії Володимира Путіна. Протестувальники закликають президентів більше дотримуватися демократії та прав людини у своїх політиках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За зачиненими дверима: про що говоритимуть Путін і Трамп у Гельсінкі

Нагадаємо, зустріч президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна відбудеться в Гельсінкі 16 липня.

Вперше Трамп зустрівся з Путіним 7 липня 2017-го, в рамках саміту «Великої двадцятки» у Гамбурзі. Вдруге вони зустрілись на Азіатсько-Тихоокеанському саміті у В'єтнамі 10 листопада 2017 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша зустріч Трампа з Путіним: довга розмова про Сирію, Україну та кібератаки

8 червня президент США Дональд Трамп заявив, що виступає за повернення Росії до формату G8. Цю ідею також підтримав прем'єр Італії Джузеппе Конте.

Водночас, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначив, що Москва не планує повертатися до переговорів у форматі «Великої вісімки».

Поділитись: