Війна

На Мінських переговорах підтвердили домовленість щодо обміну полоненими до Нового року

25 грудня, 2017 11:29
Війна/На Мінських переговорах підтвердили домовленість щодо обміну полоненими до Нового року
Зберегти
Вигляд
Тристороння контактна група за участю представників бойовиків з окупованих територій Донбасу підтвердила готовність здійснити обмін полоненими до Нового року.

Тристороння контактна група за участю представників бойовиків з окупованих територій Донбасу підтвердила готовність здійснити обмін полоненими до Нового року.

Про це повідомила речниця представника України в ТГК Дарка Оліфер.

Під час засідання всі сторони домовилися про режим припинення вогню з опівночі 23 грудня.

«Також підтверджено прагнення виконати зобов'язання зі звільнення утримуваних осіб до різдвяних та новорічних свят у відповідності з домовленостями, яких було досягнуто раніше. Крім того, висловлено спільну відданість повному виконанню Мінських домовленостей», — написала вона у Facebook.

Вона додала, що українська сторона обурена виведенням російських військових зі Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.

«Вважаємо цей крок порушенням зобов'язань РФ, які та взяла на себе в рамках Нормандського формату та Мінського процесу. Це рішення значно збільшує ризики ескалації конфлікту та становить загрозу безпеці СММ ОБСЄ на території ОРДЛО. Як сторона конфлікту РФ несе повну відповідальність за подальший розвиток ситуації та забезпечення безпеки спостерігачів СММ ОБСЄ на непідконтрольній Україні частині Донбасу», — зазначила Оліфер.

Вона додала, що українська сторона в СЦКК і надалі виконуватиме свої обов'язки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомляла, що бойовики внесли до списків на обмін нові імена, що веде до зриву процесу.

Вона також повідомляла, що серед 152 заручників на Донбасі є журналісти, волонтери, підлітки та 9 жінок.

Представник ОБСЄ Тоні Фріш повідомляв, що остаточного списку на обмін ще немає.

Сторони повідомляли про готовність провести обмін до полоненими до Нового року. 14 грудня про необхідність обміну заявив також президент РФ Путін.  

Україна уже почала привозити людей для обміну на заручників з Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вибачатимуся перед сином за те, що так довго його звільняли», — мати полоненого Олександра Олійника.

Пов`язані новини