На місцевих виборах 67 кандидатів набрали 0 голосів, але все одно стали депутатами. Більшість — від ОПЗЖ
67 новообраних депутатів отримали нуль голосів в округах, але потрапили до місцевих рад. Це стало можливим через те, що депутати також балотувалися у списках прохідних партій.
Про це повідомляє рух ЧЕСНО.
За підрахунками, кожен другий «нульовий» депутат — представник «Опозиційної платформи — За життя». Найбільше таких депутатів потрапили в місцеві органи влади у Луганській і Донецькій областях.

Найбільше «нульових» депутатів пройшли у Сєвєродонецьку районну раду на Луганщині — 20 із 54 депутатів райради. ОПЗЖ набрала 44% голосів на виборах і змогла провести в раду 24 депутати, з яких 13 отримали нуль голосів в окрузі.
Партія «Наш край» отримала 39-відсоткову підтримку та можливість провести до ради 21 депутата, п'ять із них — «нульові». Першим номер цієї партії до райради є Сергій Шахов — повний тезка народного депутата Сергія Шахова від депутатської групи «Довіра». У ЧЕСНО припускають, що прізвище лідера партії могло вплинути на рейтинг політичної сили на виборах.
По одному «нульовому» депутату до Сєвєродонецької районної ради вдалося провести партіям «Опозиційний блок» і «Слуга Народу».
На другому місці за кількістю «нульових» депутатів — Новогродівська міська рада на Донеччині. Там 15 із 26 депутатів набрали нуль голосів в окрузі: 5 представників від ОПЗЖ, троє — від «Партії захисників Вітчизни», по двоє — від «Слуги Народу» та «Опоблоку» та по одному — від «Української стратегії Гройсмана» і «Нашого краю».
На третьому місці — Щастинська райрада на Луганщині, де обрали 9 із 38 депутатів із нулями. Четверо з них від ОПЗЖ та п'ятеро від «Нашого краю».
На четвертому місці Волноваська райрада на Донеччині, де виявилося семеро «нульових» депутатів. П'ятеро від ОПЗЖ та двоє від «За майбутнє».
- Поділитися: