На місці загибелі Аміни Окуєвої відкрили меморіал

Мати Аміни Окуєвої на відкритті меморіалу доньці, Київщина, 3 грудня 2020 року
Мати Аміни Окуєвої на відкритті меморіалу доньці, Київщина, 3 грудня 2020 рокуМВС

На Київщині на місці вбивства доброволиці Аміни Окуєвої відкрили меморіальний знак.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ.

Меморіал встановили у Глевасі Фастівського району за допомогою місцевої ОТГ.

Пам’ятник знак зроблений у вигляді скелі, він відлитий з бетону, щоб захистити його від можливих вандалів, і встановлений на місці, звідки зловмисники стріляли в Аміну.

«Пам'ятник у вигляді скелі, як на Кавказі. На жаль, зараз звідти неможливо нічого привезти. Пам'ятник стоїть на місці, звідки ці покидьки стріляли в мою доньку. Я не можу сказати стосовно своєї доньки "була", вона є і завжди буде воїном. На пам'ятнику напис з Корану: "Не вважайте мертвими тих, хто загинув по дорозі до Аллаха"», — сказала на церемонії відкриття мати Окуєвої Ірина Камінська.

Меморіал Аміни Окуєвої, Київщина, 3 грудня 2020 рокуМВС

30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Аміна загинула.

У справі наразі двоє підозрюваних. Один — Салах Хумаїдов — перебуває у розшуку. Другий — затриманий в січні цього року уродженець Дагестану Ігор Редькін, який, за даними слідства, мав підроблений український паспорт. Він, стверджують у поліції, є членом злочинного угруповання, яке займалося замовними вбивствами. Також слідство вважає, що між Редькіним та Хумаїдовим був посередник.

Одного з ключових свідків у справі Маміхана Умарова «Анзора» було вбито влітку в австрійському містечку Герасдорф, що неподалік Відня, пострілом у голову.

Наразі справа вбивства Аміни Окуєвої об’єднана ще з двома епізодами — вбивства у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного та у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького. За даними слідства, до злочинів причетна так звана «група Редькіна». В об’єднаній справі 7 підозрюваних.

Що відомо про Аміну?

Аміна Окуєва народилася в Одесі, деякий час жила в Москві та в Чечні. Після другої чеченської війни переїхала в Україну. Служила в лавах батальйону поліції «Київ-2». Одночасно була прессекретаркою «Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва». Окуєва також співпрацювала з кримськотатарським каналом ATR, де готувала авторську програму «Герої Кавказу», перший епізод якої показали одразу після її смерті.

Її чоловік Адам Осмаєв був керівником батальйону імені Джохара Дудаєва. У Росії його звинувачують у замаху на президента Володимира Путіна.