Світ

На місцевих виборах в Італії більшість голосів здобула праворадикальна «Ліга»

25 червня, 2018 21:55
Світ/На місцевих виборах в Італії більшість голосів здобула праворадикальна «Ліга»
Зберегти
Вигляд
Праворадикальна партія «Ліга» здобула перемогу в кількох регіонах Італії, де традиційно підтримували ліві сили.

Праворадикальна партія «Ліга» здобула перемогу в кількох регіонах Італії, де традиційно підтримували ліві сили.

Про це повідомляє AFP.

Відтак, «Ліга» отримала перемога над лівою Демократичною партією Італії у тосканських містах Піза, Масса і Сієна. 

Також союзник по коаліції Ліги — правопопулістський «Рух 5 зірок» здобув перемогу у традиційно лівому місті Імола на півночі країни. 

Зазначимо, що попри коаліцію з «Рухом 5 зірок», «Ліга» йшла на місцеві вибори у правому блоці спільно з партією екс-прем'єра Італії Сільвіо Берлусконі «Вперед, Італіє!» та євроскептичною партією «Брати Італії». 

Внаслідок виборів праві сили матимуть контроль на 11 муніципалітетами, а ліві сили зберегли контроль лише над 5 муніципалітетами.

Нагадаємо, юрист Джузеппе Конте після пропозиції італійського президента Сержіо Матарелла оголосив новий склад італійського уряду

Раніше повідомлялось, що італійський прем'єр Серджо Маттарелла на зустрічі з економістом Карло Коттареллі вручив йому мандат, що дозволяє сформувати уряд країни.

Зазначиом, що раніше, Джузеппе Конте, якого висунули на посаду прем’єр-міністра Італії партії «Рух п’яти зірок» і «Ліга», не зміг сформувати уряд і повернув мандат, який йому надав президент Серджо Маттарелла.

На початку травня президент Італії скликав нові переговори про формування уряду.

Нагадаємо, 4 березня на парламентських виборах в Італії перемогла популістська партія «Рух 5 зірок».

Партія намагалася об'єднатися в коаліцію з правоцентриською партією «Вперед, Італіє!». Але 20 квітня її очільник та екс-прем'єр Сільвіо Берлусконі відкинув коаліційну угоду.

25 квітня лідер «Руху 5 зірок»  Луїджі Ді Майо заявив, що готовий до коалційних переговорів з лівоцентристами з Демократичної партії Італії. У Демпартії заявили, що готові розпочати переговори, якщо пятизіркові відмовляться від перемовин з правоцентристами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тріумф «5 зірок» чому італійці вибрали популістів і правих

Пов`язані новини