На обладнання кабінетів інклюзивних центрів у 2018 році витратять близько 100 млн гривень
Міністерство освіти інауки затвердило орієнтовний перелік обладнання, яким мають наповнити кабінети інклюзивно—ресурсних центрів.Для придбання цього обладнання уряд виділив намісця близько 100 млн гривень.
Міністерство освіти і науки затвердило орієнтовний перелік обладнання, яким мають наповнити кабінети інклюзивно-ресурсних центрів. Для придбання цього обладнання уряд виділив на місця близько 100 млн гривень.
Про це повідомляє прес-служба МОН.
У списку, зокрема, мультимедійне обладнання, планшети, інтерактивні сенсорні модулі, меблі, розвивальні та корекційні дидактичні матеріали тощо.
«Інклюзивно-ресурсні центри створюють в Україні для того, щоб визначити особливі освітні потреби дітей, надати їм психолого-педагогічну допомогу. Ці центри допомагатимуть забезпечити право кожної дитини на освіту. Адже перед початком навчання фахівці мають визначити, яким чином та за якою програмою мають навчатися діти з особливими освітніми потребами. Крім того, потрібно здійснювати постійний супровід таких дітей, проводити з ними корекційні заняття», — розповіла генеральна директорка директорату інклюзивної та позашкільної освіти Лариса Самсонова.
Вона додала, що наразі в Україні створено понад 116 інклюзивний центрів, проте загалом їх працюватиме майже 800 по всій країні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Школа замість інтернату: що треба знати про реформу інклюзивної освіти
На старті реформи уряд підтримає облдержадімінстрації освітньою субвенцією з державного бюджету, яка передбачає підтримку осіб з особливими освітніми потребами. Її загальний розмір — 560 мільйонів гривень. З них 100 мільйонів направлять на закупівлю обладнання. Подальша підтримка роботи цих кабінетів здійснюватиметься коштом обласних бюджетів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова українська школа: 9 змін, які пропонує Міносвіти
Нагадаємо, у Києві створять 10 інклюзивних центрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Безбар’єрний доступ: як в Україні запроваджують інклюзивну освіту
Нагадаємо 23 травня 2017 року Рада підтримала закон про навчання дітей з інвалідністю у звичайних школах.
- Поділитися: