Колишній глава російської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков заявив про махінації з допінг-пробами на зимовій Олімпіаді в Сочі 2014 року.

Колишній глава російської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков заявив про махінації з допінг-пробами на зимовій Олімпіаді в Сочі 2014 року.

Про це він розповів в інтерв'ю американському виданню New York Times.

Зокрема він заявив, що тодішній заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорних просив його підробити тести української біатлоністки Віти Семеренко, щоб її дискваліфікували.

«Його особливо цікавили українські біатлоністи, які представляли найсерйозніший виклик російській естафетній команді на іграх в Сочі», — розповів він.

Родченков каже, що Нагорних просив його зробити зразок допінг-проби Семеренко «брудним» до Олімпіади —  під час Гонки чемпіонів 2013 року, яка проходила у Москві.

За його словами, він відмовився це зробити. Доктор пояснив, що повторний тест на допінг показав би, що речовини були «пропущені в зразок», а не пройшли через організм людини.

«За свою кар'єру я називав багато брудних проб чистими, але ніколи не робив навпаки», — наголосив він.

Президент федерації біатлону України Володимир Бринзак в ефірі каналу «112 Україна» заявив, що «допускає таку можливість».

«Звичайно, для нас це був шок. Такого ми точно не очікували і не були готові зрозуміти такий вчинок. Але зараз я допускаю таку можливість, так як ціна виграшу домашньої Олімпіади була занадто висока», — сказав він.

Раніше Родченков в інтерв'ю The New York Times сказав, що десятки російських спортсменів, у тому числі щонайменше 16 призерів зимових Олімпіади в Сочі, були частиною великої програми вживання допінгу, якою керувала держава.

В Росії проти Родченкова порушили справу, зараз він мешкає у США — у 2016 році переїхав туди, за його словами, з міркувань безпеки.

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет позбавив  російських біатлоністок Яну Романову та Ольгу Вілухіну срібних медалей Олімпіади в Сочі за порушення антидопінгових правил.

Срібна медаль, яку забрали у Вілухіної, автоматично дісталась українській спортсменці Віті Семеренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допінг на Олімпіаді як дзеркало корумпованості влади: цифри, факти, аналіз

Поділитись: