Департамент комунальної власності столиці отримав 5 звернень від юридичних осіб щодо наміру взяти в оренду будівлю кінотеатру «Київ».

"Про намір заявили ГО «Фонд «Молодість», ПрАТ «Мультіплекс-Холдинг», ТОВ «Планета Кіно», ТОВ «Компанія «Таурус-Альянс» та ТОВ «Сінема-Центр». Департамент видав доручення першому заявнику на проведення оцінки будівлі кінотеатру і 4 лютого затвердив висновок про вартість», — зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Слончак.

Стартова орендна плата становить 569 253 грн (без ПДВ).

«З урахуванням наданих пропозицій та з метою вивчення попиту інформація про намір передачі в оренду кінотеатру розміщена сьогодні на офіційному веб-сайті Департаменту та на Офіційному порталі Києва», — зазначив Володимир Слончак.

Міська влада шукатиме орендарів приміщення кінотеатру «Київ» до березня. Однією умов оренди є збереження фестивального профілю культурного закладу. 

«Зокрема, відповідно до попередніх умов конкурсу, орендар має приділяти значну увагу популяризації українського національного кінематографа, продовжити співпрацю з найбільшими міжнародними кінофестивалями, у тому числі КМКФ «Молодість», «DocuDays», «КРОК», Одеський МКФ тощо, а також посольствами для проведення фестивалів національного кіно різних країн; здійснювати покази артхаусного кіно, а також проводити освітні та благодійні заходи», — зазначив Слончак.

Департамент прийматиме заяви від потенційних орендарів із підтвердженням сплати першої частини авансової орендної плати (1 138 506 грн) до 1 березня включно.

Конкурс між претендентами проведуть через 20 календарних днів з дати публікації оголошення. Строк оренди становить 10 років.

Раніше орендар кінотеатру «Київ» — Культурний центр «Кінотеатр Київ» оголосив, що може продовжити працювати за умови зменшення ціни оренди. Орендар згоден продовжити роботу, якщо оголошена владою Києва сума оренди у 700 тисяч гривень буде зменшена до 300 тисяч.

Раніше в Київській міській адміністрації повідомили, що буде проведений конкурс орендарів, де й вирішать долю кінотеатру «Київ». У КМДА визначили початкову суму орендної плати у розмірі 700 тисяч гривень.

На початку січня влада Києва заявила, що може краще керувати кінотеатром «Київ»: теперішня команда комплексу не погоджується. У Департаменті комунальної власності Громадському повідомили, що оренду ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр Київ» продовжувати не будуть.

Будівля кінотеатру «Київ» перебуває у комунальній власності міста, а з 1999 року перебувала в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр «Київ». 4 січня у товариства закінчився договір оренди.

Кінотеатр «Київ» відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: «Червоний», «Синій» та «Сінематека».

Поділитись: