У першому турі парламентських виборів у Франції, за попередніми результатами екзит-полів, лідирує партія президента країни Еммануеля Макрона «Республіка в русі», за яку проголосували 32,2% людей

У першому турі парламентських виборів у Франції, за попередніми результатами екзит-полів, лідирує партія президента країни Еммануеля Макрона «Республіка в русі», за яку проголосували 32,2% людей.

Про це повідомляє FRANCE 24 з посиланням на підрахунки соціологічної компанії Ipsos.

Згідно з даними опитувань у всіх мажоритарних округах, за «Республіканців» 21,5% людей віддали голоси, ультраправу партію «Національний фронт» підтримали 14%, за «Нескорену Францію» проголосували 11%, Соціалістичну партію — 10,2%. Інші кандидати набрали не більше 3,3%.

Соціологічні компанії Cevipof та Ipsos прогнозують, що з 577 місць у Національній асамблеї «Республіка в русі» (République en Marche, REM) Макрона може набрати значно більше, ніж половину місць (289). А його можлива коаліція з «Демократичним рухом» (Movement démocratique, MoDem) Франсуа Байру може мати близько 400 місць. Це забезпечить повне домінування у нижній палаті парламенту.

ДИВІТЬСЯ: Цунамі Макрона: що чекає президента Франції на парламентських виборах.

Другий тур виборів відбудеться 18 червня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий президент Франції: хто такий Еммануель Макрон?

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: