Перше засідання нового складу Центральної виборчої комісії проходить у закритому режимі.

Перше засідання нового складу Центральної виборчої комісії проходить у закритому режимі.

Про це повідомив член громадського руху ОПОРА Олександр Клюжев.

За його словами, під час закритого режиму новий склад ЦВК вже обрав голову — нею стала Тетяна Сліпачук, яка обрана у комісію за квотою фракції «Воля народу».

У коментарі Громадському Клюжев заявив, що активісти ОПОРА викликали поліцію, але правоохоронці вже більше години не приїжджають.

Він розповів, що представників медіа направили у прес-центр, де члени ЦВК пообіцяли після засідання дати прес-конференцію.

«Я в легкому шоці. Загальнонаціональні канали пригнали апаратуру для прямої трансляції першого засідання ЦВК. ЦВК заборонила присутність ЗМІ. Канали, включаючи Суспільне, витратили ресурси, щоб забезпечити суспільство інформацією після довгої історії із заміною членів комісії. А комусь просто захотілось. Не пущати», — написав Клюжев у Facebook.

За інформацією ОПОРА, заступниками глави ЦВК обрано Євгена Радченко (квота «Самопомочі» — ред.) та Олега Конопольського (квота «Блоку Петра Порошенка» — ред.), секретаркою — Наталію Бернацьку (квота «Народного фронту» — ред.).

Нагадаємо, 20 вересня парламент призначив 14 нових членів Центральної виборчої комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: хто рахуватиме голоси на президентських виборах

18 вересня Верховна Рада збільшила кількісний склад ЦВК з 15 до 17 членів. Оновлення складу Центрвиборчкому є ключовим питанням поточного тижня у Раді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий виборчий кодекс: як обиратимуть народних депутатів

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входили 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів — більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile