УКРАЇНА

Рада збільшила склад Центрвиборчкому з 15 до 17 членів

18 вересня, 2018 14:28
УКРАЇНА/Рада збільшила склад Центрвиборчкому з 15 до 17 членів
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада збільшила кількісний склад Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів.

Верховна Рада збільшила кількісний склад Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів.

За відповідний законопроект № 9090 проголосували 236 народних депутатів.

«Так, усі фракції та групи парламенту матимуть своїх представників у ЦВК», — повідомив автор законопроекту, голова Ради Андрій Парубій.

Оновлення складу Центрвиборчкому є ключовим питанням поточного тижня у Раді.

«Ця формула є оптимальним, коректним шляхом розв’язання проблеми оновлення ЦВК. Це цілковито в межах повноважень Верховної Ради. 17 членів ЦВК дозволяє в четвер (20 вересня - ред) пройти процедуру оновлення ЦВК», — сказав Парубій.

Нагадаємо, 12 липня Рада так і не змогла розглянути питання оновлення складу ЦВК.

У липні Парубій заявив, що розраховує на оновлення складу Центральної виборчої комісії у вересні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ VoxCheck: Луценко, Тимошенко та Ляшко — про ЦВК

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входили 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів — більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що в сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і згідно з рейтингом таких голосувань буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше Луценко повідомила, що в поданні президента про призначення членів ЦВК є кандидат від «Батьківщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Більше про:
# ЦВК
Пов`язані новини