УКРАЇНА

На підтримку гривні у 2011-2014 роках Нацбанк витратив $40 млрд — заступник голови НБУ

28 серпня, 2018 17:52
УКРАЇНА/На підтримку гривні у 2011-2014 роках Нацбанк витратив $40 млрд — заступник голови НБУ
Зберегти
Вигляд
Національний банк України витратив близько 40 мільярдів доларів валютних резервів на підтримку курсу гривні протягом 2011-2014 році.

Національний банк України витратив близько 40 мільярдів доларів валютних резервів на підтримку курсу гривні протягом 2011-2014 років.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій під час «круглого столу», організованого виданням Financial Club 28 серпня.

«НБУ не друкує долари та євро. Ми можемо лише впливати на попит та пропозицію на ринку, але, якщо попит набагато більший за пропозицію, то наші резерви наразі досить обмежені для цих операцій. На підтримку курсу з 2011 по 2014 рік Нацбанк витратив 40 мільярдів доларів, тоді як наш державний борг складав 46 мільярдів доларів. І до чого хорошого це призвело?», — заявив Чурій.

За його словами, «ні відповідно до закону, ні відповідно до Конституції України, Національний банк не відповідає за курс гривні». Основним же завданням НБУ є забезпечення цінової стабільності.

В той же час нагадаємо, що відповідно до статті 99 Конституції України, «забезпечення стабільності грошової одиниці є основною функцією центрального банку держави — Національного банку України».

Також, згідно зі статтею 6 закону України «Про національний банк України», При виконанні своєї основної функції Національний банк має виходити із пріоритетності досягнення та підтримки цінової стабільності в державі.

Нагадаємо, що протягом липня-серпня гривня суттєво знецінюється відносно іноземних валют. Так, станом на 28 серпня офіційний курс долара склав 27,88 гривень за долар, а вже на 29 серпня Нацбанк встановив курс долара на рівні 28,05 гривень за долар.

Із середини липня 2018 року американський долар подорожчав на майже 2 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Нагадаємо, що 20 серпня курс долара на міжбанківському валютному ринку впав одразу на 20 копійок, а офіційний курс гривні зміцнився на 10 копійок.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що фундаментальних причин для знецінення гривні немає. Зростання курсу іноземних валют там пов’язували з «сезонними, ситуативними та психологічними чинниками».

Раніше у Нацбанку пояснили причини падіння вартості гривні по відношенню до долара відтоком іноземних інвестицій, перерахунком дивідендів іноземними компаніями закордон та виплатою відшкодування ПДВ.

14 серпня Нацбанк продав на аукціоні понад $66 млн для стабілізації курсу гривні.

До цього Нацбанк проводив валютний аукціон 3 серпня, коли продав 50 мільйонів доларів. Загалом у період з 1 по 3 серпня НБУ продав 200 мільйонів доларів.

Пов`язані новини