На Полтавщині затримали та повідомили про підозру злочинцям, які привласнили понад 7 мільйонів гривень, пожертвуваних на благодійність.

На Полтавщині затримали та повідомили про підозру злочинцям, які привласнили понад 7 мільйонів гривень, пожертвуваних на благодійність.

Про це повідомляє прес-служба поліції області.

З 2012 року злочинці привласнили кошти понад півтисячі підприємців та агропромисловців з різних областей України.

«Спільники обирали жертву і спочатку надсилали електронного листа від фіктивної благодійної організації з відповідними реквізитами, печатками та підписами службових осіб. Після листа був телефонний дзвінок псевдорадника або представника голови обласної державної адміністрації чи його заступника», — йдеться у повідомленні.

Підприємців чи промисловців спонукали пожертвувати кошти на лікування важко хворих дітей або придбання їм нового одягу та взуття.

Поліцейські провели вісім санкціонованих обшуків у центральному офісі злочинців, який розташований у Києві, а також за місцем їхнього проживання.

Під час обшуків вилучили 14 комп’ютерів, понад 30 мобільних телефонів, 15 флеш-носіїв, три роутери, понад 29 сім-карт різних операторів, 12 печаток фіктивних благодійних організацій, 14 пластикових карт різних банків, на яких було понад 5 тисяч доларів.

На вилучені гроші наклали арешт.

Чотирьом спільникам, серед яких є працівник банку, повідомили про підозру у 103 епізодах злочинів. Їхні дії кваліфікували як шахрайство, вчинене у великих розмірах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Благодійні спонсори»: чому СБУ підозрює гуманітарні фонди у фінансуванні тероризму.

Раніше в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що глави СБУ, МВС та ГПУ можуть не знати про кримінальні провадження проти благодійних фондів.

Поділитись: