Офіс президента акредитував понад 300 журналістів для участі у прес-марафоні Володимира Зеленського, який відбудеться сьогодні, 10 жовтня, у закладі Kyiv Food Market.

Про це повідомила прессекретарка президента Юлія Мендель у Facebook.

У коментарях до посту додала, що «за найменшими підрахунками, марафон може тривати 10 годин».

Мендель також зазначила, що у «списку є абсолютно різні медіа».

«Не потрапили до списку, тільки якщо надавали більше людей від редакції, ніж ми просили, якщо не було посвідчення журналіста, якщо написали після закінчення терміну акредитації, якщо ЗМІ не зареєстровані», — пояснила прессекретарка глави держави.

Нагадаємо, наприкінці вересня журналіст «Радіо Свобода» Сергій Андрушко хотів поставити Зеленському запитання щодо розслідування програми «Схеми» про главу Офісу президента Андрія Богдана, але Мендель відштовхнула його.

Своєю чергою, Мендель пояснила, що журналісти не мають порушувати безпеку першої особи, а також повинні «бути цивілізованими».

«Радіо Свобода» опублікувала повне відео інциденту. Подібні конфлікти з Мендель відбувалися і в інших журналістів, зокрема у Крістофера Міллера з «Радіо Свобода». Мендель заявила про намір зустрітися з журналістами, з якими у неї виник конфлікт.\

7 жовтня журналіст Данило Яневський написав заяву до поліції через інцидент між прес-секретаркою президента Юлією Мендель та журналістом «Радіо Свобода» Сергієм Андрушком.

Спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала звільнити речницю президента Юлії Мендель за непрофесійну поведінку стосовно журналістів. Обрані до Ради зі свободи слова медійники також закликали Зеленського вжити заходів щодо ситуації з Менденль.

Сам Зеленський пожартував щодо поведінки своєї прессекретарки.

Крім того, раніше Зеленський назвав «хлопчиком» журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача.

Поділитись: