На півдні Франції, у місті Перпіньян, в ніч на 22 грудня загинув водій: його машина врізалася у вантажівку, яку заблокували протестувальники «жовтих жилетів».

Це десята смерть пов’язана з протестами «жовтих жителів» у Франції.

Раніше повідомлялося, що у Франції внаслідок протестів «жовтих жилетів» 20 грудня загинула людина. Це була дев’ята смерть за час протестів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бунт «знедолених» чи «рука Кремля»? Три питання до французьких протестів

«Жовті жилети» продовжують протестувати попри те, що президент Еммануель Макрон погодився не підвищувати вартість пального. Окрім цього, французи вимагають підвищити заробітні плати, зменшити податки та відправити у відставку президента.

10 грудня президент Франції Еманюель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські.

Протестувальники влаштували в Парижі декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

/Анна Кириченко

Поділитись: