На Рівненщині дітей без щеплення проти поліомієліту не пускатимуть на навчання. В області підтвердили випадок зараження
Після випадку паралічу у дитини через поліомієліт у Рівненській області вирішили провести додаткові тури імунізації дітей, а невакцинованих дітей не допускати до навчання.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.
На позачерговому засіданні комісії ТЕБ і НС Рівненської області випадок поліомієліту, виявлений у 1,5-річної дитини, класифікували як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного масштабу.
Тепер упродовж 14 днів ㅡ з 11 по 22 жовтня ㅡ в області відбудеться невідкладний «нульовий» тур вакцинації. На території Рівненщини, де зафіксовано випадок захворювання, будуть використовувати вакцину ІПВ для дітей до 5 років включно незалежно від раніше проведеної вакцинації.
Наступні три раунди щеплень будуть тривати впродовж 90 днів та охоплювати усе населення області цієї вікової групи. Наразі, за даними обласної комісії ТЕБ та НС, лише 53% дітей віком до року отримали планові щеплення у 2021 році, що вважається недостатнім рівнем.
«Враховуючи випадок захворювання на поліомієліт, тепер маємо здійснити додатковий тур і вакцинувати всіх дітей регіону, аби захистити дітей від інфікування. До того ж, маємо результати від ВООЗ, які ідентифікують це як спалах і вірус має зв’язок з вірусами афгансько-пакистанського походження, які зараз циркулюють у Таджикистані», ㅡ заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Окрім того, комісія ТЕБ та НС вирішила, що невакцинованих дітей не будуть допускати до навчання. Для таких дітей забезпечать інші формами навчання.
Що таке поліомієліт?
Це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.
Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.
Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби — вакцинуватися, оскільки специфічного лікування не існує.
В більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання. Інкубаційний період становить 2–35 діб, частіше 7–14 діб.
Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНР) та без її ураження. Але навіть нетиповий поліомієліт (без ураження ЦНР) здатний дуже нашкодити хворому.
Що з вакцинацією по Україні?
Як вказують у МОЗ, рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) у 2021 року є недостатнім: за 8 місяців 2021 року — всього 53%. За таких темпів до кінця року без додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показника в 95% не вдасться.
Наразі низькі рівні щеплення зафіксували у Херсонській області — 40,7 %, Івано-Франківській — 42,2 %, Закарпатській — 43,1 %, Запорізькій — 46,2 %, Харківській — 46,5 %, в Одеській та Київській областях — 47,5 %. У Чернівецькій та Львівській — по 48,5 %, у Рівненській — 48,9 %.
Попри це, у МОЗ вказують, що в Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.
- Поділитися: