На Рівненщині колишній правоохоронець хотів купити за мільйон доларів посаду керівника поліції Рівненської області, щоб взяти під свій контроль незаконний видобуток бурштину у регіоні.

Про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Правоохоронці зазначили, що 45-річний «претендент» на посаду разом зі спільником зміг зустрітися з посадовцем Національної поліції України. У приватній розмові зловмисники запропонували мільйон доларів за поновлення експоліцейського на службі і призначення керівником обласної поліції.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження та вручили фігурантам підозри за ст. 369 ККУ (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Тепер чоловікам загрожує ув'язнення терміном від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

А що взагалі з видобутком бурштину в Україні?

З 2010-х років на Поліссі незаконний видобуток бурштину став масовим явищем. Правоохоронці неодноразово виявляли факти незаконного видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях. Вартість нелегально видобутого бурштину оцінюють у сотні мільйонів доларів.

28 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання видобутку бурштину». Він передбачає надання дозволів на видобуток бурштину на певних земельних ділянках.

Вже у липні цього року на Рівненщині продали перші дозволи на легальний видобуток мінералів. Поки що видобувати бурштин легально можна лише на двох ділянках.

Поділитись: