Війна / Донбас

На шахті в так званій «ЛНР» влаштували страйк: частину гірників звільнили

Павло Лисянський
Війна/Донбас/На шахті в так званій «ЛНР» влаштували страйк: частину гірників звільнили
Зберегти
Вигляд
На шахті «Партизанська» на окупованій Луганщині влаштували страйк через невиплату зарплати — його організаторів звільнили.

Про це повідомив представник омбудсмена на Донбасі Павло Лисянський.

За його словами, 29 жовтня 18 гірників відмовилися підійматися на поверхню через систематичну невиплату заробітної плати.

«Звільнити гірників вирішили після так званих виборів незаконного збройного формування «ЛНР», аби не створювати протестних настроїв», — зазначив представник омбудсмена.

Лисянський додав, що в мережі з’явився документ про звільнення чотирьох шахтарів, достовірність якого він не може підтвердити, але може підтвердити інформацію про звільнення організаторів страйку.

   

«Шахта «Партизанська» раніше відносилася до ДП «Антрацит», до складу якого входила й шахта «Комсомольська». Ці шахти видобувають дуже високоякісне вугілля марки А (антрацит)», — розповів представник омбудсмена.

Нагадаємо, на шахті імені Капустіна підприємства «Лисичанськвугілля» на Луганщині 31-й день на глибині 600 метрів страйкують шахтарі з вимогою виплатити заборгованість по заробітній платі.

Як повідомлялося, 16 листопада гірники перекрили трасу на Львівщині через заборгованість по зарплаті.

Нагадаємо, в липні Міністерство фінансів перерозподілило кошти на виплату заробітних плат українським шахтарям. Таким чином гірникам частково покриють заборгованість, виплативши загалом 220 мільйонів гривень.

13 липня перед завершенням сесії Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень. Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День з шахтарем: з каскою і без зарплати

Пов`язані новини