Пінгвіни, що завітали на українську антарктичну станцію «Академік Вернадський»
Фото:

Національний антарктичний науковий центр

На українську антарктичну станцію «Академік Вернадський» несподівано завітали п’ятеро пінгвінів. Зазвичай вони не приходять взимку, але цьогоріч вона дуже тепла.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Останній пінгвін полишив станцію наприкінці травня й поплив туди, де тепліше. За словами біолога 25-ої УАЕ Олександра Салганського, зазвичай вони повертаються вже у другій половині жовтня (відповідає квітню у нашій півкулі).

Однак цьогоріч зима напрочуд тепла, тому п’ятеро пінгвінів вирішили не чекати так довго. Це пінгвіни дженту або субантарктичні, які є типовими мешканцями острову Галіндез, де розташована станція.

У центрі зазначають, що минулого року зима була суворою, острів майже повністю вкритий кригою, а цього — аномально тепла.

«Висота снігового покриву 46 см (для порівняння — два роки тому в такий само час ця цифра була втричі більшою — 151 см, у 2019 — 130 см). Вдень сніг тане, денна температура на станції плюсова — сьогодні +2,3 С°, а вчора цілих +4,1 С°», — йдеться у повідомленні.

Раніше ми розповідали, що в Антарктиці імператорських пінгвінів на 20% більше, ніж вважалося раніше. У цьому є і плюси, і мінуси.

Поділитись: