На стрімке падіння гривні вплинула відставка Данилюка та напади на Гонтареву — інвестбанкір

За останні декілька днів курс гривні відносно долара впав на 3% та продовжує знижуватися. На це могла вплинути інформація про відставку Олександра Данилюка з посади секретаря Ради національної безпеки та оборони.

Про це повідомив інвестиційний банкір, спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса у колонці для «Економічної правди».

За його словами, інвестори отримали «негативний сигнал», через що їхня впевненість в стабільності української економіки похитнулася.

«Спочатку будинок (колишньої голови НБУ Валерії) Гонтаревої спалили невідомі прихильники однієї відомої людини. Потім зненацька виявилось, що Україна може піти на компроміс з Коломойським. Тому інвестори злякалися», — повідомив Фурса.

Він також додав, що на настрої інвесторів, які вкладають велику кількість валюти в економіку шляхом викупу державних облігацій, вплинув від'їзд місії МВФ без підписання попередньої домовленості про нову програму співпраці.

«А потім ще й Данилюк, та людина, завдяки якій інвестори сприймали перемогу Зеленського позитивно ще у квітні, подав у відставку та пов'язав її з впливом Коломойського», — додав Фурса.

Він зазначив, що низка негативних причин у стислі терміни поєдналася ще й з поганою комунікацією влади щодо «формули Штайнамєра».

Нагадаємо, що через стрімке знецінення гривні, яке відбувається від початку жовтня, Нацбанку довелося продати на ринку щонайменше 200 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що в останній тиждень вересня Нацбанк викупив з ринку майже 350 мільйонів доларів.

Однією з причин, чому зростає курс валют, може бути невдалий аукціон з продажу державних боргових облігацій, який відбувся у вівторок, 1 жовтня. Тоді Міністерство фінансів продало облігацій лише на 77,2 мільйона гривень, в той час як раніше продав облігацій на мільярди гривень.

Від початку року саме викуп державних облігацій іноземцями став одним з факторів зміцнення курсу гривні. Іноземці, купуючи українські боргові облігації, продавали валюту в Україні. Збільшуючи її пропозицію та знижуючи курс.