Колишній секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк заявив, що пішов у відставку зокрема через «неправильну» ситуацію із ПриватБанком, націоналізацію якого можуть скасувати.

Про це Данилюк заявив у коментарі «ВВС News Україна».

За його словами, ПриватБанк — одна з причин відставки.

«Це одна з проблем. Сподіваюсь, що моє рішення буде сприяти тому, що ми уникнемо неправильних рішень в процесі Приватбанку. Думаю, що це було почуто як всередині України, так і зовні», — сказав він.

На уточнююче запитання, що саме він має на увазі, Данилюк відповів, що йдеться про можливе скасування націоналізації.

«Це дуже небезпечне рішення, яке посилає сигнал, що олігархи тримають владу, вони впливають на державні інституції. Це також буде червоне світло для нашої взаємодії з МВФ», — наголосив екс-секретар РНБО.

Данилюк також виступив проти перемовин з колишніми власниками ПриватБанку, зокрема з Ігорем Коломойським.

«Я не розумію, про який компроміс може йтися. Якщо вони включають в себе виплату певної компенсації, тоді це називається не компроміс, а здача інтересів», — сказав він.

Екс-секретар РНБО додав, якщо влада проігнорує його застереження, «то українцям треба хвилюватись».

Про заяву Данилюка на відставку стало відомо 27 вересня, сам він зазначив, що працюватиме на посаді секретаря РНБО до рішення президента.

30 вересня президент Володимир Зеленський погодив звільнення Данилюка.

Сьогодні, 1 жовтня, суд про повернення акцій ПриватБанку Коломойському повторно перенесли.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів президента суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

17 вересня видання Financial Times опублікувало статтю, у якій надало коментар прем'єр-міністра України Олексія Гончарука щодо ймовірного компромісу з Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку. Сам Гончарук таку заяву спростував.

13 вересня Коломойський заявив про появу «вікна можливостей» в укладанні мирової угоди з ПриватБанком.

«Якась мирова угода, якось вийти із ситуації. Вона ж не може бути вічно напруженою. Сьогодні хороше вікно можливостей», — додав Коломойський.

Раніше Коломойський заявляв, що хоче отримати від держави компенсацію за націоналізацію ПриватБанку у розмірі 2 мільярди доларів. Саме у таку суму олігарх оцінив власний капітал, який він вклав у банк.

Поділитись: