Кабінет міністрів України хоче знайти «компромісне» рішення з колишнім власником ПриватБанку Ігорем Коломойським у справі про його націоналізацію.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в інтерв'ю FT.

«Я абсолютно переконаний, що нам потрібно зосередитися на зростанні зараз і шукати спільні рішення замість того, щоб витрачати наші ресурси на знищення одне одного. Тож я дуже позитивно ставлюся до риторики, спрямованої на пошук компромісу», — заявив Гончарук.

Гончарук також зауважив, що ухвалення будь-яких рішень у справі ПриватБанку, які будуть невигідні державі, зокрема повернення банку його колишнім власникам, можу негативно відобразитися на майбутній співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

«Яке б рішення ми не знайдемо, ми маємо знайти його спільно з МВФ», — додав Гончарук.

Видання зазначає, що така заява прем'єр-міністра України посилює занепокоєння щодо зв'язків президента Володимира Зеленського з Коломойським, про які повідомлялося під час виборчої кампанії.

Зазначимо, що наразі ПриватБанк та держава ведуть сотні судових процесів проти колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Деякі з цих судів — міжнародні. Зокрема, Високий суд Англії на вимогу ПриватБанку заморозив всі активи олігархів у світі. Наразі справа проти Коломойського досі розглядається цим судом. Також проти Коломойського та Боголюбова тривають суду в Україні, Швейцарії та США.

13 вересня Коломойський заявив про появу «вікна можливостей» в укладанні мирової угоди з ПриватБанком.

«Якась мирова угода, якось вийти із ситуації. Вона ж не може бути вічно напруженою. Сьогодні хороше вікно можливостей», — додав Коломойський.

Раніше Коломойський заявляв, що хоче отримати від держави компенсацію за націоналізацію ПриватБанку у розмірі 2 мільярди доларів. Саме у таку суму олігарх оцінив власний капітал, який він вклав у банк.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Раніше заступниця голови ПриватБанку повідомила, що компанії, пов’язані з Коломойським, винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень.

Також стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».

Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Поділитись: