На Сумщині створюють центр реабілітації військових із кінотеатром і басейном

Приміщення реабілітаційного центру на Сумщині, який ще будується
Приміщення реабілітаційного центру на Сумщині, який ще будуєтьсяСумська обласна військова адміністрація

У Конотопському районі Сумської області створюють центр реабілітації ветеранів Збройних сил України із сучасним кінотеатром і басейном.

Про це повідомив начальник обласної адміністрації Володимир Артюх, який під час робочої поїздки оглянув будівлю.

«У Сумській області буде кілька реабілітаційних центрів. І зараз ми розглядаємо різні варіанти для створення найкращих умов, щоби наші захисники і захисниці змогли відновитися, отримати медичні послуги найвищої якості», — підкреслив Артюх.

Наразі частину будівлі вже відремонтували. Всередині облаштували кімнати для психологічної реабілітації й санітарні кімнати. Ремонтні роботи ще продовжуються, зокрема, в кімнатах для відвідувачів.

Очільник ОВА наголосив, що приміщення опалюються, є власна дров’яна котельня. Також усередині є приміщення з прекрасною акустикою під сучасний кінотеатр 5D. А ще — планується будівництво басейну.

Ще до повномасштабного вторгнення рф це приміщення було переведено на баланс громади. Будівля розташована на території екологічної зони — ландшафтного парку «Сеймський».

«Реабілітаційний центр, який ми плануємо створити, буде сучасним та унікальним щодо надання широкого спектру висококваліфікованої медичної та психологічної допомоги. Наші військові зможуть проходити відновлення за європейськими стандартами реабілітації», — запевняє Артюх.

Де отримати підтримку ветеранам?

Наразі на державному рівні ветеранам і їхнім сім’ям надається безоплатна психологічна допомога. Отримати підтримку можна дистанційно або офлайн у вигляді індивідуальних зустрічей, занять із членами сім’ї та в групі до 10 осіб. Це може включати першу психологічну допомогу, діагностику, просвіту та інформування, консультування, психотерапію.

Щоб отримати психологічну реабілітацію, потрібно:

  • мати направлення від сімейного лікаря, терапевта або лікаря-куратора;
  • самостійно звернутися до надавача послуг із психологічної реабілітації.

Національна асоціація психологічної допомоги надає підтримку для всіх, хто постраждав від війни, за номером 0 800 100 102.

Також безоплатну психологічну допомогу нададуть такі ініціативи:

  • Український ветеранський фонд Мінветеранів: 0800332029 або на сайті фонду зі смартфона. Психологи консультують цілодобово без вихідних;
  • #ВартоЖити5522 (обирайте 2). Лінія психологічної підтримки військових та їхніх близьких працює з 11:00 до 19:00, крім вихідних і державних свят. Надає консультації про те, як впоратися з емоціями та переживаннями у зв’язку з повномасштабною війною;
  • Veteran Hub0673482868. Консультації психологів, пояснення юристів щодо статусів і черг, допомога з пошуком роботи в тилу. Консультанти працюють для Сил оборони України;
  • LifeLine Ukraine7333. Лінія підтримки психічного здоров’я та запобігання самогубствам. Працює 24 години на день, 7 днів на тиждень. Обслуговує всіх жителів України;
  • Благодійна організація «Центр психічного здоров’я і травматерапії "Інтеграція"»: 06759494460959136941. Центр надає психотерапевтичну допомогу всім, хто постраждав унаслідок психотравмувальних подій;
  • ГО «Блакитний птах»0996687280 (медична та гуманітарна допомога), 09501626220505094049 (психологічна допомога), 0509375370 (юридична допомога). Психологічна та соціальна підтримка людей, що пережили полон;
  • Застосунок «База»AndroidiOS. Ветерани, близькі ветеранів і цивільні можуть отримувати психологічну онлайн-підтримку анонімно в будь-який час.