Новий власник київського оборонного заводу «Кузня на Рибальському», український бізнесмен Сергій Тігіпко, планує збудувати на його території житловий комплекс та торговельно-офісний центр.

«Ось на цій території ми плануємо почати найближчим часом масштабний будівельний проект. Скоріш за все, це буде житловий масив — зі школами, дитячими садками, комерційною нерухомістю. Що стосується ділянки площею 9 гектарів біля залізничного вокзалу, то на ній плануємо побудувати великий торговельно-офісний центр», — повідомив Сергій Тігіпко в інтерв'ю «Новое Время».

Зазначимо, що колишнім власником заводу є президент України Петро Порошенко, який продав його наприкінці 2018 року.

Зазначимо, що завод «Кузня на Рибальському» (раніше «Ленінська кузня») — один з найстаріших заводів Києва, заснований у 1862 році. Основним видом діяльності заводу є суднобудування. Крім цього, працює над розробкою та виготовленням озброєння для потреб української армії. 

Кінцевими власниками заводу до його продажу були президент Україна Петро Порошенко та народний депутат від партії «БПП» Ігор Кононенко.

Раніше стало відомо, що президент Петро Порошенко продає завод «Кузня на Рибальському» олігарху Сергію Тігіпку.

В той же час, за інформацією журналістів Bihus.info, напередодні продажу заводу, у серпні 2018 року, з його управління вивели нерухомість, загальна площа якої складає близько 6- тисяч квадратних метрів.

«Серед основних причин, які могли спонукати власників передати перед продажем нерухомість компанії новій фірмі, юристи виділяють бажання потенційного покупця захистити майно від можливих зазіхань, або уникнути виплати зобов’язань, що накопичились у «Кузні на Рибальському» за попередні роки», — йдеться у розслідуванні журналістів.

Поділитись: