На лінії розмежування, зокрема, на території Луганської області, після зміни формату АТО значно зменшилась кількість блокпостів українських військових.

На лінії розмежування, зокрема, на території Луганської області, після зміни формату АТО значно зменшилась кількість блокпостів українських військових.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила Марія Золкіна, політичний аналітик фонду «Демократичні ініціативи імені І. Кучеріва».

«Якщо говорити про цивільне населення, то мені здається повною мірою цивільні не змогли відчути наслідок запровадження ООС замість АТО. Я думаю навіть зарано говорити про те, в середньому стало навіть складніше…. Фактично нічого не змінилось, водночас подекуди стало простіше», — сказала вона.

Золкіна відзначила зменшення кількості блокпостів на території Донбасу.

«На деяких напрямках, зокрема в Луганські області їх вже стало менше протягом цього місяця. А менша кількість блокпостів означає наведення порядку, бо пересування від лінії розмежування на північ Луганщини, воно передбачало зупинку через кожні 15 кілометрів… Частина цих блокпостів вже знята, це означає, що місцевому населенню вже простіше», — наголосила вона.

Раніше командування Об’єднаних сил заявило, що здійснить заходи для покращення безпекової ситуації на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:   хто такий Сергій Наєв

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Поділитись: