Президент Володимир Зеленський поговорив телефоном з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Серед іншого, він попросив врахувати Україну у контексті успіху німецько-американської вакцини від Pfizer та BioNTech.

Про це повідомляє пресслужба президента України.

Меркель побажала Зеленському здоров’я та якнайшвидшого одужання. Нагадаємо, глава держави інфікувався коронавірусом.

Зеленський попросив розширити доступ України до вакцини, яка наразі розробляється в межах міжнародного фонду COVAX.

«Ми вітаємо прорив, якого вдалося досягти німецькій фірмі BioNTech спільно з американською компанією Pfizer у розробці вакцини від коронавірусу. Це дуже обнадійлива новина. Просив би вашого сприяння у врахуванні інтересів України при плануванні постачань вакцини від коронавірусу», — сказав президент.

Що за німецько-американська вакцина?

9 листопада компанії Pfizer та BioNTech (зі США та ФРН відповідно) оголосили про те, що їхня вакцина продемонструвала ефективність у понад 90% на фінальному етапі випробувань. Євросоюз одразу ж заявив про намір закупити 300 мільйонів доз цієї вакцини.

Проте розраховувати, що вона скоро надійде в аптеки, не варто.

А що з українською вакциною?

Україна вже закінчила етап доклінічних випробувань вакцини власного виробництва, тобто випробувань на тваринах та людських клітинах. Тестування проводили у лабораторіях Туреччини та США, оскільки українські не мають належного рівня біологічного захисту. Попереду в української вакцини ще три етапи клінічних випробувань. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що якщо випробування будуть успішними, то вже за рік Україна може мати власну оригінальну вакцину.

Президент України Володимир Зеленський також уточнив: якщо до затвердження української вакцини з'явиться ліцензована вакцина закордонного виробництва, Україна буде закуповувати її, а не чекати на власну.

Поділитись: