Не встигли розробники німецько-американської вакцини Pfizer та BioNTech оголосити про те, що її ефективність перевищує 90%, як російське Міністерство охорони здоров’я заявило, що їхня вакцина також ефективна на понад 90%.

Про це повідомила головна спеціалістка з терапії та загальної медичної практики МОЗ РФ Оксана Драпкіна, передає ТАСС.

За її словами, МОЗ проводить контроль ефективності вакцини «Супутник V» у тих громадян, кому її давали.

«За нашими спостереженнями, її ефективність також понад 90%», — заявила Драпкіна.

Звучить, звісно, круто, але різниця в тому, що у випадку з вакциною Pfizer та BioNTech йдеться про завершальний, третій етап випробувань, а російська вакцина від цього етапу взагалі відмовилась. В РФ вирішили об’єднати цей етап з власне самою вакцинацією населення — тобто росіян вакцинуватимуть і одразу перевірятимуть, чи працює вакцина і чи не має вона побічних ефектів.

Що за німецько-американська вакцина?

9 листопада компанії Pfizer та BioNTech (зі США та ФРН відповідно) оголосили про те, що їхня вакцина продемонструвала ефективність у понад 90% на фінальному етапі випробувань. Євросоюз одразу ж заявив про намір закупити 300 мільйонів доз цієї вакцини.

Як звернула увагу Meduza, на тлі новини про цю вакцину американський фондовий ринок пішов у гору, а акції сервісу Zoom — стрімко дешевшають. Ну бо тепер більше шансів якнайшвидше подолати епідемію.

Проте після оголошення російського МОЗ чомусь нічого не падає і не росте на фондовому ринку. Зокрема і по цьому можна судити про те, яка довіра до російської вакцини у світі. Також немає особливої черги за вакциною «Супутник V».

Що не так з російською вакциною?

Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії.

Росіяни оприлюднили результати лише двох етапів клінічних випробувань своєї вакцини. І до неї вже виникли питання. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

Недовіру до російської коронавірусної вакцини висловлюють ВООЗ, Німеччина і навіть самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Супутник V» заявили 40% опитаних росіян, тобто менше половини.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вже заявив, що Україна не буде купувати російську вакцину, оскільки та не пройшла третю стадію клінічних випробувань.

Поділитись: