Світ

На виборах мера Москви перемагає чинний міськголова Собянін — екзит-пол

10 вересня, 2018 08:28
Світ/На виборах мера Москви перемагає чинний міськголова Собянін — екзит-пол
Зберегти
Вигляд
Згідно з даними екзит-полу, на виборах мера російської столиці впевнено перемагає діючий міський голова Москви Сергій Собянін.

Згідно з даними екзит-полу, на виборах мера російської столиці впевнено перемагає чинний міський голова Москви Сергій Собянін.

Про це повідомляє «Интерфакс».

Опитування на виході з виборчих дільниць показують, що Собянін набрав близько 74% голосів. Його найближчий конкурент — комуніст Вадим Кумін — отримав близько 10%. Далі йдуть представник партії ЛДПР Володимира Жириновського Михайло Дегтярьов та Ілля Свірідов від «Справедливої Росії», які набрали по 6%

На минулих виборах у 2013 році Собянін, за даними Центрвиборчкому, набрав 51,37%. Водночас за підрахунками «Альянсу спостерігачів», до якого увійшли найбільші російські громадські організації, Собянін набрав трохи більше 49% голосів, а в такому разі мав відбутися другий тур.

Суперником мера Москви на тих виборах був опозиціонер Олексій Навальний: згідно з офіційними даними, він отримав 27%.

Цього разу російська влада не допустила до виборів реальних опозиціонерів. Навальний закликав москвичів бойкотувати вибори. Також він організував у день голосування акцію протесту проти підвищення пенсійного віку в Росії. Взяти участь у ній Навальний не зміг, бо наприкінці серпня його затримали, після чого суд вкотре відправив опозиціонера під адміністративний арешт.

Загалом 9 вересня на акціях протесту у російських містах силовики затримали понад 800 людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

У червні 2018 року влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

Пов`язані новини