Світ

У день виборів в містах РФ на протестах проти пенсійної реформи затримали понад 800 людей

10 вересня, 2018 08:27
Світ/У день виборів в містах РФ на протестах проти пенсійної реформи затримали понад 800 людей
Зберегти
Вигляд
У різних містах Росії на акціях протесту проти пенсійної реформи силовики затримали понад 800 людей. Виходити на протести раніше закликав опозиціонер Олексій Навальний.

У різних містах Росії на акціях протесту проти пенсійної реформи силовики затримали понад 800 людей. Виходити на протести раніше закликав опозиціонер Олексій Навальний.

У РФ 9 вересня відбувлися вибори губернаторів, мерів та депутатів. Саме тому опозиція обрала цей день для масових мітингів. У більшості міст, де оголошувались акції, влада їх не погодила, тому вони — «несанкціоновані». Зокрема, так і не вдалося узгодити акції протесту в Москві та Санкт-Петербурзі.

Затримання почалися в російських регіонах ще напередодні самих акцій, повідомляє «Дождь».

Станом на 20:59 «ОВД-Инфо» повідомляє, що в містах Росії затримали 839 людей.

Протестувальники та правоохоронці на акціях протесту проти пенсійної реформи, Москва, 9 вересня 2018 Фото: Новая газета

Найбільше затриманих у Петербурзі — 354.

Протестувальники та правоохоронці на акціях протесту проти пенсійної реформи, Москва, 9 вересня 2018 Фото: Новая газета

У Москві під час розгону учасників акції біля метро «Театральна» працівники Нацгвардії Росії побили кореспондентку телеканалу «Дождь» Марію Борзунову та фотокореспондента RTVI.

У Петербурзі на протестах проти пенсійної реформи, які проходять у день виборів, поліція побила учасницю акції та затримала дитину.

Раніше у Москві затримали ведучого опозиційного каналу «Навальный LIVE» Руслана Шаведдинова.

У Хабаровську 9 вересня затримали щонайменше 14 людей та повезли до відділків поліції. Серед них — волонтер штабу Навального, якого повезли на допит до Слідчого комітету через відео, на якому той закликав місцевих доєднатися до акції.

За інформацією «ОВД Инфо», у Челябінську затримали учасників протестів — Максима Лапина та Олександра Андреєва.

У Томську затримали журналістів. До відділку поліції повезли позаштатну кореспондентку «МБХ медіа» Ліку Кедринську. 

У Новосибірську, як передає «Дождь», затримали керівника місцевого штабу Навального Сергія Бойка. Його затримали просто під час прямого ефіру «Навальный Live». 

А в Саратові учасникам акції перед початком протестів почали надходити анонімні повідомлення в месенджері Telegram про те, що акція нібито не відбудеться.

У Петербурзі на місце акції правоохоронці привезли колючій дріт, передає «Медіазона».

Журналістам вони не змогли пояснити, навіщо дріт доставили на площу, де відбуваються протести. Згодом у місті також почали затримувати людей.

9 вересня 2018 року росіяни обирали губернаторів у 22 регіонах, також відбулися довибори депутатів Держдуми, а в 16 регіонах мають визначити склад регіональних парламентів. Крім цього, відбулося багато виборів місцевого рівня. 

У більшості випадків опозиційні кандидати не змогли подолати муніципальний фільтр (тобто зібрати підписи місцевих депутатів у необхідній пропорції) в жодному з регіонів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

Пов`язані новини