На захопленій окупантами ЧАЕС відновили електропостачання

На захопленій російськими окупантами Чорнобильській АЕС відновили електропостачання.

Про це повідомляє «Енергоатомі».

Тепер системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову працюватимуть у штатному режимі, а не від резервного живлення.

Українські фахівці НЕК «Укренерго» завершили ремонтні роботи на лінії 330 кВ Лісна - ЧАЕС та поновили електропостачання до Чорнобильської АЕС і міста Славутич.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики, ризикуючи власним здоров’ям та життям, змогли відвернути ризик можливої ядерної катастрофи, що загрожувала всій Європі.

«Наголошую, що ЧАЕС — це об’єкт української енергетики, і нам не потрібна жодна допомога зі сторони будь-кого для забезпечення чи відновлення електропостачання на наші об'єкти. Так, наші енергетики дійсно герої, але самими подвигами неможливо забезпечити ядерну безпеку в умовах військової агресії», — сказав Галущенко.

Він закликав міжнародних партнерів, Єврокомісію, МАГАТЕ, ООН та ОБСЄ допомогти захистити ядерні об’єкти: «Зараз вкрай необхідно змусити ворога залишити АЕС та встановити 30-кілометрову демілітаризовану зону навколо об’єктів атомної енергетики України».

Що передувало?

Російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС ще 24 лютого — у перший день повномасштабного вторгнення рф до України.

Міністр енергетики Герман Галущенко 8 березня, заявив, що працівників ЧАЕС утримують у заручниках. Всередині станції перебувають близько 500 російських солдатів та 50 одиниць важкої техніки. За словами міністра, персонал фізично та психологічно виснажений.

Окрім того, Галущенко розповів, що працівників станції катували, а ще окупанти змусили керівництво ЧАЕС записати звернення, яке планують використати в пропагандистських цілях.

9 березня повідомлялося, що Чорнобильська АЕС та всі її ядерні об'єкти повністю знеструмлені. Електроживлення, зокрема, необхідне для постійного охолодження сховища відпрацьованого ядерного палива. Згодом там під'єднали резервні дизель-генератори, проте вони мали діяти лише 48 годин.