На Закарпатті чоловік спалив 9 га заповідника «Долина нарцисів»
Фото:

ДСНС

Правоохоронці повідомили про підозру 49–річному мешканцю міста Хуст в умисному підпалі 9 гектарів природоохоронного науково-дослідного відділення «Долина нарцисів» імені професора Василя Комендаря.

Як повідомили у прокуратурі Закарпаття, слідство встановило, що 27 березня 2020 року чоловік умисно підпалив суху траву та покинув заповідник. Тоді вигоріло близько 6,5 га сіножатей.

Наступного дня він побачив, що вигоріла, на його думку, не всі суха трава і підпалив її ще раз. На цей раз пожежа охопила 2,5 га території заповідника.

Вогонь знищив квіти білоцвіту весняного, які занесені до Червоної книги України. Загалом підозрюваний завдавав збитків «Долині нарцисів» на майже 650 тисяч гривень.

Кримінальне провадження відкрили за ч. 1, 2 ст. 252 КК України (умисне знищення об’єктів природно-заповідного фонду, шляхом підпалу, що спричинило тяжкі наслідки). Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Йому загрожує від 5 до 12 років в’язниці.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні шостий день гасять пожежу: залучили майже 400 людей.

6 квітня у поліції Київщини повідомили, що затримали 27-річного жителя села Рагівка, який спричинив пожежу в Чорнобильській зоні. 8 квітня йому оголосили підозру через підпал.

Він розповів, що підпалив сміття та траву у трьох місцях задля забави. А після цього вітер розніс вогонь далі, й він вже не зміг впоратися та загасити багаття.

Поділитись: