Війна / Донбас

На засіданні в Мінську 19 грудня Україна знову пропонуватиме дві формули обміну — представник ТКГ

Укрінформ
Війна/Донбас/На засіданні в Мінську 19 грудня Україна знову пропонуватиме дві формули обміну — представник ТКГ
Зберегти
Вигляд
На засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона знову пропонуватиме дві формули обміну заручників. Про це заявив представник України в ТКГ Євген Марчук.

«Сьогодні готовий варіант обміну 27 грудня за формулою 23 на 23 і 66 на 19. Ми це офіційно запропонували на засіданні 4 грудня. Не погоджується Росія. Ми знову будемо вносити (пропозицію — ред..) 19 грудня, коли буде 101-й раунд переговорів у Мінську, останній у цьому році», — сказав Марчук.

Як раніше пояснювала представниця України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко, формула 23/23 передбачає обмін 23 росіян в українських тюрмах на політв‘язнів Кремля. Формула 66/19 — помилуваних бойовиків на військових і цивільних на окупованих територіях.

4 грудня Україна на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську запропонувала провести обмін заручників, проте Росія вчергове відмовилася.

6 листопада Ірина Геращенко повідомляла, що українська сторона ще раз звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Москва заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Пов`язані новини