На заводі у США зіпсували 15 млн доз вакцини Johnson & Johnson. Ймовірно, у Штатах буде затримка постачання препарату

У Балтиморі на заводі Emergent BioSolutions, який виготовляє дві вакцини проти коронавірусу, співробітники випадково переплутали складові препарату Johnson & Johnson та зіпсували 15 мільйонів доз цієї вакцини.

Про це повідомляє The New York Times.

Завод у Балтиморі співпрацює з Johnson & Johnson та AstraZeneca, вакцину якої ще не дозволили використовувати у США. Обидві вакцини використовують однакову технологію під час виробництва — векторний вірус. Однак вектори Johnson & Johnson та AstraZeneca різні та не є взаємозамінними.

Наприкінці лютого один або декілька співробітників заводу переплутали складові цих препаратів. Управління з контролю продуктів та ліків (FDA) розпочало розслідування. Ймовірно, це затримає постачання нових доз вакцини у Штатах.

Попередньо федеральні чиновники пояснюють інцидент людською помилкою. Водночас ця ситуація не вплине на використання вакцини Johnson & Johnson. Ті дози, які зараз використовують або які очікують на постачання найближчими днями, виготовили на заводі у Нідерландах.

За прогнозами, у квітні Johnson & Johnson також мала надати 24 мільйони доз, які виготовили на заводі в Балтиморі, однак наразі ця операція під питанням.

Після інциденту Emergent збільшила кількість співробітників, які стежать за виробництвом, та запровадила низку нових перевірок.

У США вакцину Johnson & Johnson дозволили використовувати 28 лютого. До кінця березня компанія доставила 20 мільйонів доз препарату, а до кінця травня обіцяє ще 75 мільйонів доз.

Johnson & Johnson також заявила, що очікує від керівництва заводу кроків, які дадуть змогу забезпечити 24 мільйони доз до кінця квітня. Але чи справді це станеться, залежить від розслідування FDA.

Що відомо про вакцину від Johnson & Johnson?

Її вже схвалили у США та Європейському Союзі, а також у Всесвітній організації охорони здоров'я. Для вакцинації однієї людини потрібна лише одна доза цього препарату. Ще одна з переваг цієї вакцини — можливість зберігати у звичайному холодильнику.

Результати клінічних випробувань у ​​США, Південній Африці та країнах Латинської Америки показали, що вакцина ефективна у протидії коронавірусу для людей від 18 років. У цьому дослідженні взяли участь понад 44 тисячі людей: половина з них отримала одноразову дозу вакцини, а інша половина — плацебо. Люди не знали, вводили їм вакцину чи плацебо.

Дослідження показало, що кількість симптоматичних випадків інфікування знизилася вже через 2 тижні. Так, симптоми були у 116 пацієнтів, яким ввели вакцину, а також у 348 пацієнтів, які отримали плацебо. Це означає, що препарат має ефективність у 67%.