Життя

На зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами – «Новая газета»

13 квітня, 2017 23:04
Життя/На зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами – «Новая газета»
Зберегти
Вигляд
Російська «Новая газета» закликала владу РФ відреагувати заклики до розправи над журналістами.

Російська «Новая газета» закликала владу РФ відреагувати заклики до розправи над журналістами, які нібито пролунали на зборах ісламських богословів і лідерів громадської думки Чечні у Грозному після першої публікації про переслідування представників ЛГБТ-спільноти у республіці.

Про це йдеться в заяві журналістів видання. Журналісти опублікували заяву у Facebook, оскільки сайт видання, за попередніми даними, зазнав хакерської атаки.

«3 квітня, через три дні після першої нашої публікації, в центральній мечеті Грозного відбулися екстрені збори представників 24 чеченських вірдов, ісламських богословів і лідерів громадської думки Чечні. За офіційними даними, в зборах взяли участь 15 тисяч осіб», – йдеться у тексті заяви.

За інформацією журналістів, на цих зборах Адам Шахідів, радник глави Чечні Рамзана Кадирова, «публічно звинуватив колектив «Новой газеты» в наклепі і чітко позначив «ворогів нашої віри і нашої батьківщини».

«З огляду на те, що завдано образи віковим підвалинам чеченського суспільства і гідності чоловіків-чеченців, а також нашій вірі, ми обіцяємо, що відплата не мине справжніх підбурювачів, де б і ким би вони не були, без терміну давності», – цитує «Новая газата» один з пунктів «резолюції», яка була ухвалена за результатами зборів.

«Новая газета» закликала владу РФ відреагувати на ці заклики через серйозні побоювання за безпеку своїх співробітників.

«Нам очевидно: ця резолюція підштовхує релігійних фанатиків до розправи над журналістами», – йдеться у зверненні видання.

1 квітня Раніше «Новая газета» повідомляла, що протягом останніх тижнів в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність  до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини