ENRU

На зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами – «Новая газета»

Російська «Новая газета» закликала владу РФ відреагувати заклики до розправи над журналістами, які нібито пролунали на зборах ісламських богословів і лідерів громадської думки Чечні у Грозному після першої публікації про переслідування представників ЛГБТ-спільноти у республіці.

Про це йдеться в заяві журналістів видання. Журналісти опублікували заяву у Facebook, оскільки сайт видання, за попередніми даними, зазнав хакерської атаки.

Новая Газета

«3 квітня, через три дні після першої нашої публікації, в центральній мечеті Грозного відбулися екстрені збори представників 24 чеченських вірдов, ісламських богословів і лідерів громадської думки Чечні. За офіційними даними, в зборах взяли участь 15 тисяч осіб», – йдеться у тексті заяви.

За інформацією журналістів, на цих зборах Адам Шахідів, радник глави Чечні Рамзана Кадирова, «публічно звинуватив колектив «Новой газеты» в наклепі і чітко позначив «ворогів нашої віри і нашої батьківщини».

«З огляду на те, що завдано образи віковим підвалинам чеченського суспільства і гідності чоловіків-чеченців, а також нашій вірі, ми обіцяємо, що відплата не мине справжніх підбурювачів, де б і ким би вони не були, без терміну давності», – цитує «Новая газата» один з пунктів «резолюції», яка була ухвалена за результатами зборів.

«Новая газета» закликала владу РФ відреагувати на ці заклики через серйозні побоювання за безпеку своїх співробітників.

«Нам очевидно: ця резолюція підштовхує релігійних фанатиків до розправи над журналістами», – йдеться у зверненні видання.

1 квітня Раніше «Новая газета» повідомляла, що протягом останніх тижнів в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність  до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram