На Житомирщині горіли тисячі гектарів лісу, вогонь знищив десятки будинків

На Житомирщині горять тисячі гектарів лісу, вогонь знищив десятки будинків
На Житомирщині горять тисячі гектарів лісу, вогонь знищив десятки будинківВіталій Бунечко/Facebook

У Житомирській області напередодні, 17 квітня, горіло близько 4 тисяч гектарів лісу. Вогонь знищив та пошкодив 38 жилих та 43 нежилих будинки місцевих жителів.

Про це повідомив голова Житомирської обласної держадміністрації Віталій Бунечко.

«Локалізовуємо пожежі на півночі Житомирщини: сьогодні було знищено десятки людських домівок та охоплено вогнем близько 4 тисяч гектарів лісу. За отриманою інформацією, на території 6 лісництв у Овруцького району тривають масштабні лісові пожежі, які почалися ще 16 квітня», — написав він у Facebook увечері 17 квітня

За словами Бунечка, найбільшої шкоди вогонь завдав селам Нижня Рудня, Острови, Магдину та Личмани. Глава ОДА додав, що кількість евакуйованих жителів постійно уточнюється, за попередньою оцінкою — це близько 50 людей.

«Усіх переселено до сусідніх сіл, зокрема до села Гладковичі. Потерпілі забезпечені харчуванням та місцем для ночівлі, проте сильний вітер сприяє захопленню нових площ вогнем», — зазначив Бунечко.

Він повідомив, що, аби зупинити це неконтрольоване вогнище, до гасіння залучили весь особовий склад ДСНС Овруцького району, а також екіпажі з сусідніх районів.Також залучили працівників лісгоспів з усією наявною протипожежною технікою.

У ДСНС повідомили, що станом на ранок 18 квітня рятувальники допомагають працівникам лісгоспів гасити окремі осередки тління трав'яного настилу та пеньків. Повідомляють, що відкритих осередків горіння вже немає.

Зокрема:

  • на території Виступовицького лісництва поблизу с. Рудня та с. Виступовичі площа пожежі становить близько 2 тисяч га.
  • на території Бережестського лісництва поблизу с. Бережесть площа пожежі становить близько 700 га.

До гасіння залучені 655 людей та 108 одиниць техніки, зокрема три літаки АН-32П, які скинули вже 48 тонн води.

Для локалізації пожеж 17 квітня застосовували методи пуску зустрічного вогню (відпал), оборювання та проливання осередків.

Також для надання допомоги направлено важку інженерну техніку (БАТ) Збройних сил України для створення захисних розмежувальних смуг. З повітря зараз проводиться розвідка осередків пожежі.

Зазначимо, що вітер розносить дим від пожеж на Житомирщині у бік столиці.