У Житомирській області почали відновлювати ліси, пошкоджені пожежами, які не вщухали там понад 2 тижні.

Про це повідомив голова Держлісагентства Андрій Заблоцький.

«По всій країні відбувається відновлення лісів, попри карантин працівники лісової галузі продовжують свою основну роботу — оберігати та відновлювати ліси. Особливо це важливо для тих регіонів, які постраждали від лісових пожеж», — зазначив він.

Заблоцький розповів, що два тижні тому сильний вітер обірвав електричні дроти біля лісового масиву Богунського лісництва Житомирського лісгоспу, біля самого обласного центру. І від цього виникла пожежа.

Вогонь практично знищив дворічні лісові культури й тепер лісівники почали відновлювати пошкоджені вогнем лісові ділянки.

«Зараз висаджується садивний матеріал із закритою кореневою системою. Саме такі саджанці, вирощені за особливою технологією в спеціальних касетах, можна висаджувати на лісових ділянках впродовж всього вегетаційного періоду, адже в них (касетах) впродовж тривалого періоду зберігається волога та поживні речовини», — розповів він.

Заблоцький пояснив, що це дозволяє рослині успішно прижитися на новому місці навіть тоді, коли оптимальні терміни для садіння звичайних саджанців минули.

За інформацією ДСНС, станом на 5 травня в області продовжують гасити окремі осередки тління лісової підстилки, пеньків та деревини.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні пожежі почалися з 4 квітня. На гасіння відкритого вогню рятувальникам знадобилося 10 днів. У Чорнобильській зоні також продовжують гасити осередки тління.

18 квітня стало відомо, що внаслідок лісових пожеж вогонь знищив десятки будинків у Житомирській області.

На ліквідацію наслідків пожеж уряд виділить 25 мільйонів гривень.

Поділитись: