У Житомирській області п'ятьом людям повідомлено про підозру в незаконному видобутку бурштину.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

«Прокуратура Житомирської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене групою осіб», — розповіли у ГПУ.

Як зазначається, група з п'яти чоловік, жителі Олевського району та міста Житомира, протягом тривалого часу займалися протиправною діяльністю з видобутку бурштину на території місцевого лісництва.

У відомстві повідомили, що організатор незаконного видобутку бурштину, житель Олевська, забезпечував нелегальних старателів відповідною технікою — мотопомпами, транспортом, а також іншим знаряддям для добування корисних копалин загальнодержавного значення.

Наразі п'яти особам повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч.ч. 2, 3 ст. 240 Кримінального кодексу України.

Раніше президент України Володимир Зеленський вимагав звільнення керівників поліції у 9-районах та очільників Служби безпеки України у Рівненській, Волинській та Житомирській областях через бурштинові схеми.

На тій же зустрічі Зеленський змусив керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського написати заяву про звільнення за власним бажанням.

12 серпня Курінський подав у відставку на вимогу президента України.

Поділитись: