Детективи Національного антикорупційного бюро звернулися до компетентних органів Ліхтенштейну щодо арешту рахунків, пов’язаних із ексміністром доходів і зборів Олександром Клименком. За даними відомства, на них міститься понад 14 мільйонів доларів.

Як повідомляє пресслужба НАБУ, арешт на вказані рахунки наклали ще у 2017 році в межах розслідування кримінального провадження за підозрою в завданні Україні збитків на понад 3 мільярди гривень.

Для продовження арешту НАБУ щороку має подавати обґрунтовані підстави ліхтенштейнським компетентним органам.

Нагадаємо, за інформацією прокуратури, колишній міністр у 2012-2013 роках перебував у складі очолюваної Януковичем злочинної організації. Завдяки злочинному плану Клименко заволодів держкоштами на суму 3,1 млрд грн шляхом незаконного відшкодування з Державного бюджету України ПДВ на рахунки трьох фіктивних підприємств, заявляли у прокуратурі.

У Генеральній прокуратурі у 2016 році повідомляли, що Клименка підозрюють у злочинах за сімома статтями.

У серпні 2019 року Печерський районний суд Києва заочно взяв його під варту. Утім у травні 2020 року це рішення скасував Вищий антикорупційний суд. Там пізніше пояснили: обвинувачення не надало достатніх доказів того, щоб Клименка оголосили в міжнародний розшук.

Поділитись: