Детективи Національного антикорупційного бюро не вилучали документації про юристів ПриватБанку, яка стосується судового процесу банку проти його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у Високому суді Англії.

Про це повідомила прес-служба НАБУ у відповідь на запит hromadske.

«Також інформуємо, що детективи НАБУ під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні не вилучали документів ПриватБанку стосовно тактики і стратегії дій адвокатів у Високому суді Англії», — повідомили у НАБУ.

Водночас там відмовилися прокоментувати у чому саме підозрюють ПриватБанк, посилаючись на таємницю слідства.

Нагадаємо, що наприкінці серпня 2019 року у ПриватБанку заявили, що детективи НАБУ витребували у банку документацію про юристів банку, які захищають його інтереси у Високому суді Англії проти Коломойського. У банку висловили занепокоєння, що розголошення такої інформації може нашкодити судовому процесу та державним інтересам.

22 липня апеляційний суд почав розглядати апеляцію ПриватБанку на рішення суду про невідповідність юрисдикції у справі банку проти його колишніх власників.

Зазначимо, що мова йде про позов ПриватБанку до Високого суду Англії від 2017 року. Цим позовом банк доводив у суді, що його колишні власники вивели близько 5,5 мільярда доларів з установи напередодні націоналізації. Суд застосував проти олігархів обмежувальний захід у вигляді всесвітнього арешту на їхні активи.

Згодом Коломойський та Боголюбов подали апеляцію на це рішення суду, у якій довели, що справа ПриватБанку не у юрисдикції цього суду, а відтак, суд не може накладати арешт на активи олігархів. Банк це рішення оскаржив.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

Раніше юристи Коломойського повідомили, що Високий суд Лондона зняв арешт з його активів і з активів Боголюбова.

У ПриватБанку повідомили, що оскаржуватимуть це рішення і наразі арешт на активи Коломойського та Боголюбова залишається чинним.

Поділитись: