УКРАЇНА

НАБУ заочно повідомило про підозру міськголові Одеси Труханову і його заступникам

13 лютого, 2018 18:57
УКРАЇНА/НАБУ заочно повідомило про підозру міськголові Одеси Труханову і його заступникам
Зберегти
Вигляд
Усі підозрювані зараз перебувають поза межами України, тому НАБУ оголосило їх у міжнародний розшук.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура заочно повідомили про підозру міському голові Одеси Геннадію Труханову і чотирьом його заступникам.

Про це Громадському повідомили джерела у правоохоронних органах.

За інформацією джерела, детективи НАБУ і САП відправили поштою п'ять повідомлень про підозру у справі про купівлю будівель заводу Краян за 185 млн грн.

Підозри планували вручити міському голові Одеси Геннадію Труханову, його заступнику Павлу Вугельману, директору департаменту комунальної власності Олексію Спектору, голові комісії міськради з питань комунальної власності Василю Шкрябаю і ще одному чиновнику мерії.

Оскільки всі підозрювані зараз перебувають поза межами України, то НАБУ оголосило їм підозри заочно.

«Далі буде суд, запобіжний захід. Потім розшук державний, а потім — міжнародний», — сказав у коментарі Громадському співрозмовник у керівництві правоохоронних органів.

У жовтні минулого року до міського голови Одеси Геннадія Труханова прийшли з обшуками. У НАБУ пояснили, що обшуки в міськраді Одеси пов’язані з привласненням бюджетних коштів.

НАБУ розслідує можливе заволодіння посадовцями Одеської міськради коштами місцевого бюджету за попередньою змовою групою осіб. Ідеться про прийняте 19 жовтня 2016 року рішення міськради, яким раді було дозволено купити у «Девелопмент Еліт» 14 тисяч квадратних метрів нежитлових приміщень в Одесі за 185 млн грн.

На придбанні цієї будівлі збанкрутілого заводу важкого кранобудування «Краян» наполягав міський голова Одеси Геннадій Труханов. За рік до цього ця будівля була продана на комунальному аукціоні за майже в 50 разів меншу ціну — 3,8 млн грн., а після цього за 11 млн грн. перепродана «Девелопмент Еліт».

16 грудня кошти міського бюджету були перераховані на рахунки «Девелопмент Еліт» в банку «Південний», де вони були арештовані в якості речового доказу.

Влітку минуло року ТОВ «Девелопмент Еліт» намагалися скасувати арешт 185 млн грн. Втім, тоді Солом’янський районний суд Києва відмовив фірмі у скасуванні арешту коштів. 

12 лютого Труханов з чергової відпустки поїхав у відрядження до Чехії. Раніше відпустку міському голові Одеси Геннадію Труханову продовжили до 11 лютого, а до цього — до 8 лютого.

До цього стало відомо, що після місяця відпустки Труханов не вийшов на роботу. Попередня його відпустка завершилась 4 лютого. 

Геннадій Труханов не з'являвся на роботі з 26 грудня, коли офіційно взяв відпустку на 22 дні — до 18 січня.

19 січня, коли Труханов мав вийти на роботу після відпустки, виконувач його обов'язків Орловський продовжив йому відпустку до 22 січня.

З 22 по 25 січня Труханов перебував у відрядженні у Афінах з метою «проведення робочих переговорів з розвитку співробітництва».

25 січня Орловський відправив Труханова в чергове закордонне відрядження для участі у Всесвітньому економічному форуму у Давосі.

У 2017 році Труханов сім раз йшов у відпустку, в тому числі скориставшись правом взяти відпустку «за свій рахунок».

16 січня екс-міськголова Одеси Гурвіц заявив, що Труханов може не повернутися з відпустки через розслідування НАБУ про Одеський аеропорт і адмінкорпус заводу «Краян».

6 лютого стало відомо, що міській раді Одеси повернуть половину коштів у справі, де фігурує Труханов.

Пов`язані новини