Національне антикорупційне бюро порушило кримінальну справу за фактом можливого недекларування екс-першим заступником РНБО Олегом Гладковським понад 4,5 мільйона гривень. Гладковський є одним з фігурантів журналістського розслідування про розкрадання в оборонці.

Про це повідомили в прес-службі НАБУ.

Відомості у цій справі до Єдиного реєстру досудових розслідувань детективи внесли 27 серпня.

Нагадаємо, в серпні в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомили, що Гладковський-старший не задекларував 1,3 мільйона гривень. Ці відомості передали до НАБУ.

У лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

16 березня Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності Укроборонпрому із залученням експертів країн-партнерів.

Поділитись: