Національне агентство з питань запобігання корупції під час перевірки декларацій колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та народного депутата Івана Мірошніченка виявило ознаки декларування ними недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Як зазначають у НАЗК, Мірошніченко в декларації за 2017 рік не зазначив відомості про гідроцикл, який належить йому на праві власності, а також про дохід, отриманий дружиною у вигляді дивідендів від ТОВ «Поле-Грейн» та страхових виплат.

Загалом, як уточнили у НАЗК, відомості, вказані народним депутатом у декларації, відрізняються від достовірних на суму понад 5 млн гривень.

«Олег Гладковський у декларації за 2015 рік (виправленій) не зазначив вартості належних йому корпоративних прав у кіпрській компанії RI-SYSTEM LIMITED та наявності у члена сім'ї (сина) корпоративних прав у ТОВ «Київбіоенерго». Також у декларації відсутні відомості про автомобіль, який належить сину», — уточнили в установі.

Наголошується, що загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації колишнього першого заступника секретаря РНБО за 2015 рік (виправленій) становить майже 1,3 млн гривень.

«Обґрунтовані висновки щодо ознак кримінального правопорушення направлено до Національного антикорупційного бюро», — зазначили у НАЗК.

Там також нагадали, що відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366 — 1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

«Національне агентство зазначає, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування», — уточнюють у НАЗК.

Нагадаємо, в лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

16 березня п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.

Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

У наглядовій раді Укроборонпрому повідомляли, що аудит концерну може розпочатися уже у вересні 2019 року. На проведення перевірки Укроборонпрому уряд виділив 32,5 мільйона гривень.

Поділитись: