Детективи Національного антикорупційного бюро прийшли з обшуками у приміщення компанії «Богдан Моторс», та спортивний клуб «5 елемент», який пов'язують з колишнім президентом Петром Порошенком.

Про це повідомили у прес-службу бюро.

Обшуки проводить у межах розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу Збройних сил України, які, за даними слідства, у 2015-2018 роках незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами. 

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з квітня 2018 року.

Крім того, обшуки проводять в інвестгрупі ICU, яка багато років виступала фінансовим консультантом Порошенка, також ICU є радниками щодо продажу Roshen. В ICU заявили, розцінюють обшук як тиск, який має явний політичний контекст. Однак в НАБУ уточнили, що обшуки в офісі ICU проводять у зв'язку з тим, що вона була залучена до реалізації так званої формули «Роттердам+», яка є предметом досудового розслідування детективів НАБУ. Розслідування особливостей запровадження та функціонування «Роттердам+» НАБУ здійснює з березня 2017 року.

Нагадаємо, у березні програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile