НАБУ розслідує закупівлю вакцини проти COVID-19 за завищеними цінами
Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування щодо закупівлі вакцини проти коронавірусної хвороби.
Про це на брифінгу заявив виконувач обов'язків глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передає «Інтерфакс-Україна».
За його словами, дані про справу 3 лютого внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Він не уточнив, за якою статтею відкрили провадження.
«Більше інформації буде розкриттям таємниці», — сказав Грищук.
Натомість очільник НАБУ Артем Ситник заявив, що у бюро «вже давно сформували підрозділи, які працюють по вакцинах і Міністерству охорони здоров'я». Він запевнив, що детективи намагатимуться якомога швидше розслідувати кримінальні справи щодо вакцин, щоб притягнути до відповідальності винних.
Що цьому передувало?
Зранку 10 лютого Рада громадського контролю НАБУ повідомила, що бюро розпочало розслідування щодо можливих зловживань під час закупівлі китайської вакцини від Sinovac Biotech по $17,85 за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.
Там вказують, що спершу державне підприємство «Медичні закупівлі» вело перемовини про закупівлю вакцини за приблизно 3 доларів за дози.
«Згодом міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ручному режимі зупинив цей процес та доручив розпочати перемовини щодо закупівлі китайської вакцини у компанії Sinovac Biotech. Оприлюднена ціна закупівлі дози вакцини стала чи не найвищою у світі, а її "загальна ефективність" під час останнього етапу тестувань у Бразилії показала лише 50,38 %», — йдеться у повідомленні.
У відповіді на запит Ради громадського контролю у НАБУ повідомили, що кримінальне провадження відкрили за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу — зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
Санкція статті — позбавлення волі від трьох до шести років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Що відомо про вакцину Sinovac?
30 грудня в уряді повідомили, що Україна має отримати 1,9 млн доз цього препарату. Згодом з'ясувалося, що поставкою препарату в Україну займатиметься приватна група фармацевтичних компаній «Лекхім».
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Однак згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить всього 50,38%. В уряді від угоди не відмовляються — чекають офіційного звіту компанії.
Нещодавно стало відомо, що «Лекхім» подала документи на реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 від компанії Sinovac. Але перед початком постачання препарат повинен пройти державну реєстрацію в Україні.
Крім того, «Лекхім» надіслала «Медзакупівлям» лист з проханням відкласти терміни постачання першої партії вакцини на квітень.
- Поділитися: