НАБУ вилучило у Міноборони 15 томів документів у справі з «Богданом»
Національне антикорупційне бюро України вилучило уМіністерстві оборони для перевірки близько 15томів документів умежах розслідування договорів Міноборони ізкорпорацією «Богдан».
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Йдеться про розслідування, яке проводить НАБУ за фактами закупівлі в минулі роки озброєння та військової техніки для потреб Збройних Сил України.
Як повідомив старший детектив НАБУ, зараз бюро вивчає обставини внесення до державного оборонного замовлення вантажних автомобілів та ціноутворення на цю продукцію.
Зокрема, триває перевірка обґрунтованості закупівлі у 2015-2019 роках санітарних автомобілів «Богдан-2251» та вантажних автомобілів «МАЗ-5316» і «МАЗ-6317». У межах провадження детективи з’ясовуються причини щорічного зростання на 30% ціни на ці автомобілі, а також законність та підстави укладання додаткових угод, які збільшували їхню вартість.
Очікується, що група детективів-аудиторів НАБУ працюватиме в Міноборони щонайменше два місяці. В оборонному відомстві наголосили, що співпрацюють зі слідством.
Нагадаємо:
- 17 жовтня колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони та нинішній президент корпорації «Богдан» Олег Гладковський намагався виїхати з України. Його не випустили й невдовзі затримали в ресторані, куди він поїхав з аеропорту.
- 18 жовтня Гладковському оголосили про підозру у недостовірному декларуванні та у зловживанні владою і службовим становищем задля отримання неправомірної вигоди компанією «Богдан Моторс», власником якої він є. Зазначимо, що про розкрадання в оборонній сфері, якими й став відомий Гладковський, у підозрі не йдеться.
- За версією слідства, Гладковський лобіював включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю за державний кошт вантажних автомобілів МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами у дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу «Богдан Моторс». Як наслідок, держава зазнала збитків на понад 10,62 млн гривень.
- Крім того з’ясувалося, що Гладковський не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, а саме 54 тисяч доларів (за 2016 рік), 63 тисячі доларів (за 2017 рік) та 47,5 тисяч доларів США (за 2018 рік).
- 19 жовтня Вищий антикорупційний суд відправив під варту на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10 мільйонів 623 тисячі 130 гривень колишнього заступника секретаря Ради безпеки та оборони України Олега Гладковського.
- 21 жовтня за Гладковського внесли заставу і його відпустили із СІЗО.
- У лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
- За даними журналістів, через 3 основні фірми-прокладки Гладковський з «партнерами» заробили щонайменше 250 мільйонів гривень.
- 4 березня після масових акцій протесту Порошенко звільнив Гладковського.
- У липні 2019 року Гладковський знову очолив корпорацію «Богдан», президентом якої він був з моменту її створення у 2005 році й до призначення на держслужбу.
- Поділитися: