Юрій Гримчак під час засідання Верховної Ради, Київ, 11 квітня 2017 року
Фото:

Косарєв Олександр/УНІАН

Національне антикорупційне бюро України закрило справу проти колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, а також підтвердила виданню «РБК-Україна» спікерка НАБУ Оксана Митницька.

«…повідомлю на своїй сторінці, що справа, відкрита НАБУ проти мене за ст.366 КК України, закрита за відсутністю складу злочину», — написав Гримчак.

Він пообіцяв опублікувати звіт дещо пізніше, як тільки його адвокати отримають весь пакет документів.

Натомість Митницька пояснила, що йдеться про справу щодо недостовірного декларування.

«Дійсно, було закрито кримінальне провадження проти Гримчака за ст. 366-1, тобто недостовірне декларування», — повідомила вона.

Водночас спікерка НАБУ зазначила, що «основна справа» проти Гримчака, за якою його затримали в серпні 2019, не закрита. Досудове розслідування по ньому детективи завершили у квітні, сторона захисту Гримчака ознайомлюється з матеріалами справи для передачі обвинувального акту до суду.

Нагадаємо, раніше НАЗК знайшло порушення в декларації Гримчака. Він нібито у декларації за 2016 рік недостовірно вказав відомості про власний отриманий дохід у вигляді зарплатні та не зазначив відомості про фінансові зобов'язання дружини перед компанією «ОТП Факторинг Україна». Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1 млн грн.

Щодо іншої справи, яка ще відкрита: Гримчака і брата його дружини Ігоря Овдієнка затримали 14 серпня 2019-го за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів хабаря. Чоловіки попалися «на гарячому» під час одержання частини коштів у розмірі 480 тисяч доларів, заявили тоді в НАБУ.

Вони, за даними слідства, вимагали гроші за вплив на рішення судів і чиновників Мінкультури для ухвалення замовних рішень щодо будівництва.

Обом спершу інкримінували шахрайство в особливо великих розмірах. Проте пізніше Генпрокуратура змінила підозру Гримчаку на «зловживання впливом».

Юрій Гримчак — народний депутат України 6-го скликання. Від створення Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб був радником, а згодом і заступником міністра.

Поділитись: