НАБУ завершило розслідування щодо народного депутата у так званій «газовій справі»

Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування у справі народного депутата Олександра Онищенка, який переховується в Іспанії та підозрюється українською владою в корупційних схемах з розкрадання коштів під час видобутку й продажу природного газу.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Оскільки Онищенко — за межами України, про завершення розслідування повідомили його адвокатів. Їм надали доступ до матеріалів слідства, після чого правоохоронці складуть обвинувальний акт для передачі його до суду.

За версією слідства, Онищенко заснував злочинну організацію, яка з 2013 до 2016 року розікрала понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Через корупційні схеми депутата «Укргазвидобуванню» спричинено збитки на понад 740 мільйонів гривень.

До так званої «газової справи» причетні 29 людей. З них — двоє близьких людей, які виконували роль співорганізаторів, решта — працівники ПАТ «Укргазвидобування», юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.

Восьмеро підозрюваних визнали свою провину й уклали угоди про визнання винуватості. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено.

23 липня Національне антикорупційне бюро викликало на допит депутата-втікача Олександра Онищенка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.

5 липня 2017 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.

Поділитись: