Національний банк України вніс зміни до своїх постанов щодо розкриття банківської таємниці. Зокрема, НБУ дозволив банкам розкривати інформацію про своїх клієнтів без рішення суду за запитом правоохоронців.

Про це повідомляють у пресслужбі Нацбанку.

Відповідними змінами Нацбанк узгодив свої інструкції із законом про конфіскацію незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (закон про відповідальність за незаконне збагачення), який ухвалили наприкінці жовтня 2019 року.

Цим законом Рада запровадила відповідальність за незаконне збагачення високопосадовців та запровадила можливість стягнення коштів, які чиновники здобули незаконним шляхом.

«Державні органи… можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки відкриті в інших банках», — повідомили у Нацбанку.

Нагадаємо, що закон про відповідальність за незаконне збагачення Верховна Рада ухвалила 31 жовтня.

Необхідність у повторному запровадженні такої відповідальності виникла у зв'язку з тим, що 26 лютого 2019 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів.

Поділитись: