Національний банк України протягом 4-8 лютого поповнив міжнародні резерви України на 175 мільйонів доларів шляхом купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку.

Таким чином, за перший тиждень лютого Нацбанк збільшив обсяги купівлі валюти на ринку у 3,6 раза.

Водночас, за відповідний період НБУ продав банкам 3 мільйони доларів для задоволення високого попиту на валюту з боку великих імпортерів.

Від початку 2019 року Нацбанк купив в українців 382,9 мільйона доларів, а продав 57,33 мільйона доларів. Таким чином, міжнародні валютні резерви України поповнились на 325,6 мільйона доларів.

Напередодні у Нацбанку повідомляли, що планують скуповувати на міжбанківському ринку по 15 мільйонів доларів щодня для поповнення міжнародних резервів.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 117,9 мільйона доларів через сприятливу ситуацію та падіння курсу валют.

На початку 2019 року міжнародні резерви України досягли максимального рівня за останні 5 років.

Поділитись: