У Національному банку України оновили свій прогноз щодо розміру міжнародних резервів України на кінець 2018 року. Так, виходячи з розміщення урядом боргових облігацій та надходження траншу Міжнародного валютного фонду, обсяг міжнародних резервів має зрости до 19,2 мільярда доларів.

Водночас, за останніми даними Нацбанку, наразі у валютних резервах України 16,6 мільярдів доларів.

«Осяг резервів на кінець цього року залежить насамперед від обсягу траншу за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, надходження іншого офіційного фінансування та обсягу розміщення єврооблігацій урядом», — повідомляють в Нацбанку.

Там також зазначають, що продовження співпраці з МВФ дасть змогу зберегти розмір міжнародних резервів на такому ж рівні протягом 2019-2020 років, незважаючи на пікові виплати за державним боргом.

Міжнародні резерви — це золотовалютні накопичення країни, які відіграють роль своєрідної «фінансової подушки». За рахунок цих резервів Нацбанк корелює ринок валюти, згладжуючи різкі скачки курсу, а також високий попит на валюту. Крім цього, валютні резерви використовуються для розрахунків із зовнішніми кредиторами України.

Раніше в Нацбанку зазначали, що у вересні 2018 року міжнародні резерви України впали на 3,5% до 16,63 мільярдів доларів.

Також в Нацбанку погіршили прогноз зростання цін в Україні до 10,1% за підсумками 2018 року.

 У Нацбанку вважають, що ціни наступного року мають уповільнювати своє зростання через підвищення рівня облікової ставки до 18%.

Нагадаємо, що з 7 вересня облікова ставка в Україні зросла до 18%.

Зазначимо, що за даними Держстату, у вересні ціни в Україні зросли на 2%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Напередодні японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Також у НБУ повідомили про зростання зовнішніх ризиків для стабільності гривні.


Поділитись: